O týmu

Hokejový klub HC CENEGA se zformoval v průběhu roku 2002. Předmětem vzniku byla sázka ing. Slavomíra Pavlíčka, ředitele firmy CENEGA CZECH, s Markem Malcem, zaměstnancem téže firmy, na výroční Cenega party počátkem roku 2002.

Následně byli ostatní zaměstnanci "naverbováni", vybavili se hokejovou výstrojí a začali se učit hrát hokej. Pro doplnění sestavy bylo vybráno pár nadšenců - nezaměstnaných u firmy Cenega. Někteří jedinci se postavili na brusle poprvé v životě, jiní poprvé v hokejové výstroji.

Cílem družstva je samozřejmě především radost ze hry, i když se někteří hráči netají postupovými ambicemi. Zda je něco takového reálné, ukáže až čas...

Sezónu 2002/03 (naši první) jsme začali hrát v 8. skupině PLLH.

Bohužel ne moc dobře. Prohrávali jsme snad všechno co jsme mohli i nemohli. Po první části soutěže jsme byli předposlední. Zvrat nastal na vánočním turnaji "1. Příhoda Cup". Poprvé za nás nastoupili nové posily - bratři "bankéři" a my jsem turnaj vyhráli.

Od turnaje se nám začalo dařit a druhou půlku soutěže jsme neprohráli a skončili jsme v horní části tabulky.

Sezónu 2003/04 jsme hráli v 6. skupině PLLH, kterou jsme úspěšně vyhráli. Posílili jsme o nového brankáře (Jirka Drbout) a obránce (Dan "Srdínko" Strnad).

Sezóna 2004/05 se nám moc nepovedla. Hráli jsme v 4. skupinu PLLH a hanebně jsme skončili poslední. Z rozhodnutí vedení jsme mužstvo rozpustili a nově sestavili. Opustili nás klíčoví hráči bratři Markové a brankáři.

Do nové sezóny 2005/06 vstupujeme s novým brankářem, polovinou nových hráčů a novým sponzorem klubu firmou JRC Czech a.s.

V sezóně 2005/06 jsme vyhráli 5. skupinu PLLH a tak do sezóny 2006/07 vstupujeme opět ve 4. skupině PLLH. Posílil nás Kuba a Vašek.

Sezónu 2006/07 jsme nevyhráli, ale skončili jsme druzí a postoupili jsme do 3. skupiny PLLH.

V sezóně 2007/08 jsme bezkonkurenčně vyhráli 3. skupinu PLLH. Zatím to byla naše nejúspěšnější sezóna. A opět jsme postoupili a to do 2. skupiny PLLH.

V sezóně 2008/09 jsme moc neperlili a buďme rádi, že jsme se udrželi ve 2. skupině PLLH.

Aktuální sezónu jsem zahájili s několika změnami. Nový název týmu je RED DRAGON a sponzoři IDEA GAMES a.s. a GAME CZECH a.s.. Změnili jsme i dresy. Tak se máme na co těšit.